EU LCS Summer 2017

Pátý týden

Ve 4. až 7. týdnu se mezi sebou střetnou týmy z obou skupin.

A jsme v půlce sezóny. Zatím je to velmi vyrovnané a ještě se vůbec nedá říct, kdo postoupí do play-off. Mysterious Monkeys si díky vítězství nad Ninjas in Pyjamas připsali první výhru. To Fnatic už jich má 6 a drží se na prvním místě ve skupině A. Ve skupině B jsou hned tři týmy, které se předhánějí o první místo - a to Unicorns of Love, H2K a Splyce.

2. týden / 3. týden / 4. týden

Pravidla a soupisky týmů

Mysterious Monkeys

 

Ninjas in Pyjamas

2:0

Mysterious Monkeys se konečně dočkali výhry. První hru sice měli lépe rozehranou Ninjas in Pyjamas, Monkeys ale díky získanému draku a baronovi šli rychle kupředu. NiP se snažili bránit, ale chtěli i pushovat. Tato strategie jim ale nevyšla a prohráli první hru. Druhou hru hráči NiP budou mít v paměti ještě hodně dlouho. Vše už nasvědčovalo tomu, že vyhrají. Ale pak prohráli teamfight, Monkeys získali barona a vše jim sesypalo jak domeček z karet. Ninjové se snažili, ale zpátky do hry už se nedostali. Prohráli i druhou hru.


Splyce

 

Fnatic

0:2

Fnatic se drží dál na prvním místě skupiny A. A tímto vítězstvím si náskok ještě zvětšili. První hra byla trošku delší, ale celou dobu jí měli Fnatic plně pod kontrolou. Splyce se sice snažili, ale přesto neubránili nexus před zničením. Druhá hra byla až do 30. minuty zcela jen o objektivech. Až potom začaly padat nějaké ty killy. Splyce se podařilo zničit hodně věží, Fnatic ale poté získali barona a rozjeli pushování. Splyce proti baron buffu nic moc nezmohli. Prohráli i druhou hru.


Roccat

 

Vitality

0:2

Roccat se sice podařilo porazit Fnatic, ale od té doby to s nimi jde z kopce. Minulý týden prohráli proti Splyce, tento týden prohráli s Vitality. V první hře Vitality vyčkávali do pozdější fáze hry, kdy jejich picknutí šampióni jsou silnější. A to se jim vyplatilo, Roccat nedokázali v early a mid game nic moc udělat a v late gamu už se ukázali Vitality. Ve druhé hře to bylo podobné, vše se začlo dít až po půl hodině hry. Vitality získali barona, vyhráli pár teamfightů a vítězně ukončili hru.


Misfits

 

H2K

0:2

Zatím nejzajímavější hry letošní sezóny. První, 50 minutová hra, nabídla 25 killů a spoustu nádherných momentů. Killy začly padat už od začátku hry. Ve 24. minutě šli do vedení Misfits poté, co získali barona a vyhráli teamfight. H2K stáhli ztrátu, když oni sami získali barona a zničili inhibitor. Na konci se oba týmy setkaly u barona a vypukl fight, který vyhráli H2K a z Misfits už jim poté nikdo nezabránil v proniknutí do báze a zničení nexusu. Druhou hru opět vyhrávali Misfits, H2K pak ale vyhráli dva teamfighty a následně ukořistili barona. Misfits hodně ztratili a už se nedokázali vrátit zpátky do hry.


Mysterious Monkeys

 

G2

0:2

G2 si lehce poradili s Mysterious Monkeys, ale stále jsou pouze na třetím místě ve skupině A.


 

Unicorns of Love

 

Ninjas in Pyjamas

2:1

První hru tohoto zápasu senzačně vyhráli Ninjas in Pyjamas. A nedělalo jim to vůbec problém. Hned na začátku získali 7 lehkých kill, následně ještě Rift Heralda. Unicorni se zpátky do hry už nedostali a prohráli. Druhá hra už také vypadala dobře pro NiP, poté ale prohráli teamfight, kdy Unicorni získali ACE. Unicorns of Love poté zabili barona a ukončili hru. Poslední hra byla podobná, NiP si opět vybudovali náskok, ale když Unicorni získali barona, NiP se složili a už nezabránili porážce.


Tabulky skupin

Jednotlivé zápasy mezi týmy

Zápasy 6. týdne EU LCS

Stream můžete sledovat na našem webu.