V Americe startuje "druhá liga".
Nejvyšší liga, League Championship Series (LCS) dospěla do franšízového modelu, kompletní desítka držitelů permanentních slotů byla oznámena a premiérové utkání se kvapem blíží, těšit se můžeme 20. ledna 2018. Součástí velkých změn je konec největšího strašák celé soutěže, relegace do nižší ligy, Challenger Series (CS). V té se objevovaly jednak nové týmy bojující o vytoužený postup nebo naopak sesterské týmy těch z LCS. Zpravidla měli dva cíle, buď byl tým poskládám z hráčů dříve působících v LCS a v případě postupu by mateřská organizace zpeněžila přebytečný slot, pravidla neumožňují mít pod jednou organizací dva týmy (zářným příkladem je tažení CS týmu C9). Tím zdravějším cílem pro celé odvětví je hledání a následná výchova nových talentovaných hráčů.
Absenci tohoto prostředí vyřešil Riot po vzoru jiných franšízových systémů ze světa profesionálního sportu v zámoří (NBA, NFL…) a po šesti měsících od původního ohlášení představil uzavřenou ligu čistě pro členy LCS, ponese název NA LCS Academy League. V devět týdnů trvající základní sezóně bude muset mít povinně sekundární tým každá z deseti organizací, k dnešnímu dni známe soupisky pouze pěti z nich, jmenovitě to jsou Team SoloMid, Cloud9, Counter Logic Gaming, FlyQuest a Echo Fox. Zápasy se odehrájí každý čtvrtek a pátek ve studiu NA LCS, formát pro základní část byl zvolen Bo1. Zvláštností je, že Riot bude vysílat jen páteční hrací den. Vše vyústí v play-off pro čtyř nejlepší, rozohodující utkání proběhnou tradičně ve formátu Bo5. Prvního krveprolití na Summoner's Riftu se dočkáme 18. ledna 2018.
Team SoloMid Academy
- Brandon “Brandini” Chen
- Jonathan “Grig” Armao
- Nicholas “Ablazeolive” Abbott
- Rasmus “MrRallez” Skinneholm
- Jordan “Shady” Robison
Cloud9 Academy
- Ziqing “League” Zhao
- Raymond “Wiggily” Griffin
- Greyson “Goldenglue” Gilmer
- Yuri “Keith” Jew
- Tristan “Zeyzal” Stidam
Counter Logic Gaming Academy
- Kevin “fallenbandit” Wu
- Omar “OmarGod" Amin
- Jean-Sébastien “Tuesday” Thery
- Osama “Zag” Alkhalaileh
- Lee “Fill” Hyo-wo
FlyQuest Academy
- Alvin “Ngo” Ngo
- Lee “Shrimp” Byeong-hoon
- Jang “Keane” Lae-young
- Sang “Erry” Park
- Juan “JayJ” Guibert
Echo Fox Academy
- Kieran “Allorim” Logue
- Nathan "TheOddOrange" Ryan
- Tanner "Damonte" Damonte
- Lawrence "Lost" Hui
- John "Papa Chau" Le